4.3
(18 İnceleme)
5
5 İnceleme
4
3 İnceleme
3
2 İnceleme
2
0 İnceleme
1
0 İnceleme
  5 Yıldız

Değerli dostum’un kitabı Savaşmadan Ölmek Yok. İçinde çok sevdiğim yazar ve filozofların sözleri de yer alıyor. 52 ülke gezip gözlemlediği her şeyi, insanlar üzerindeki çok doğru tespitlerini aktarmış kitabına. Her satırını ona hak vererek okuyacağınız, aydınlandıran bir kitap.

5 yıl önce

Puan vermedi

Belki yanlış zamanda elime aldım, belki değil. Sonuç 90 sayfa okudum ama ne anlatmak istediğini anlatacagini anlayamadım,, hayat kısa okunacak daha coook kitap var Sabriye deyip rafa kaldirdim:)

2 yıl önce

  4 Yıldız

Selam canlarım . Yoğun bir haftayı geride bırakarak daha verimli olmasını umduğum güzel bir haftaya giriş yaptık. Bende bugün sizlere kişisel gelişim kitabı seçtim. Okuduğum çoğu kişisel gelişim beni sıkardı. O yüzden hep uzak kaldığım bir tür oldu. Ama yazarın bu kitabını okuduktan sonra bir aydınlanma yaşadım. O yüzden bildiğiniz tüm kişisel gelişim kitaplarını unutun. Çünkü bu kitap çok başka. Bana gerçekten bir şeyler kattığını hissettiğim bir kitap oldu. Pes edeceğiniz zamanda sizi yerden kaldıracak, hedefleriniz için koşmanızı sağlayacak bir kitap. Kitapta ünlü yazarlardan alıntı yaparak, nesnel verilere dayanarak çoğu konuya açıklık getirilmiş. Konu üzerinde düşünmenizi sağlayan bir kitap olmuş. Ben çok severek okudum. Ve kitabın tüm gelirleri ÇAK bi PATİ derneğine bağışlanıyor. Size kapağın arkasında ki yazıyı aynen naklediyorum. Böyle güzel bir şeye vesile olmak tarifsiz bir mutluluk.

3 yıl önce

  5 Yıldız

#okudumbitti️ #kitapyorum #savaşmadanölmekyok ️ 220 Sayfa "Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir ️Kısacık bir hayatın var, onu da korkarak yaşama. Rahat ol, dünya senin! Unutma; bu ülkede herkes her

4 yıl önce

  3 Yıldız

Kitabı okurken kendimi ın seminerindeymişim gibi hissettim. Beyaz tahtanın önünde elinde kalemiyle heyecanla anlatıyordu sanki. Öyle içine aldı kitap beni . . Klasik , kalıplaşmış cümleler ile örülü bir kişisel gelişim kitabı değil. Düşünsenize “bazıları ayda 1.500 TL kazanırken bazıları neden 100.000 TL kazanıyor “ diye düşündürerek anlatmaya başlıyor . Belki de birçoğumuzun bildiği ama üzerinde düşünmek istemediğimiz , ertelediğimiz şeyleri çarpıcı örneklerle göz önüne getiriyor. Şunu yapın demiyor sadece ; böyle de yapmayın diyebiliyor. . . Diyor ki; savaşmaya önce kendimizden, yıkamadığımız tabulardan , doğru bildiğimiz yanlış düşüncelerden kurtulmaya başlamakla adım atalım. Sonra da sistemle savaşmaya hazır hale gelmiş olacaksınız.. . . Yoksulların yemek bulabilmek için metrelerce yürüdüğü, zenginlerin ise yedikleri yemeği sindirebilmek için metrelerce yürüdüğü tuhaf bir dünyada yaşıyoruz. Bastırılmışlık, içinizdeki teröristin ta kendisidir. . . Peki şunu biliyor musunuz? Bu kitabın bütün gelirleri sokak canlılarının yaşam mücadelesine destek veren @cakbipati derneğine bağışlanmış. Okumak için bir sebep daha

4 yıl önce

  5 Yıldız

Kişisel gelişim kitabı okuyamıyordum ve okumak istemiyordum. Bu kitap hayatta bazı şeyleri başkalarını dinlemeden özgürce ve istediğim şekilde hareket etmeyi öğütlüyor. Tabiri caizse kafanıza kafanıza vuruyor. Okumanızı tavsiye ederim

4 yıl önce

Puan vermedi

Birbirinden güzel ve anlam yüklü sözlerle bizlere FARKINDALIĞIn yolunu gösteriyor.  Aynı zamanda kendi başımıza başaramayacağımız hiçbir şey yoktur, demek istiyor. Nasıl başarılı oluruz? Başkasının aklıyla değil kendi aklımızla olumsuzluklarla savaşmamızı öneriyor.  Cesaretli,  azimli bir şekilde ilerleyin, diyor. En eski yıllara gidip bugünkü dönemi ile kişinin farkındalığını uyandırıyor. Beğenerek ve bana hitap ederek okudum. Bir çırpıda okudum. Her okuyucunun okumasını tavsiye ediyorum.

3 yıl önce

  4 Yıldız

Savaşmadan ölmek yok kitabını çekilişten kazanmıştım. Kişisel gelişim kitaplarını çok seviyorum.Ara ara okuyunca insana iyi geliyor. Bu kitap genel itibari ile başarılıydı. Hayallerimize tutunmamız gerektiğinden,kalıplaşmış kurallardan,yanlışlardan,cahillikten kurtulmamızı öğütleyen ve amaçlayan bir kitaptı.Buraya kadar her şey tamam. Yazarın dediği çoğu şeye katılıyorum.Fakat yazar bir iş kurmayı,iyi yerlere gelmeyi o kadar kolaymış gibi anlatmışki sanki çok kolay ama insanlar keyiflerinden yapmıyor.Bide yazarın şunu bilmesi lazım.Herkesin mesela benim,ülkede şirket kurmak,girişimci olmak gibi hayalleri yok.Bazılarımız o yazarın eleştirdiği ve küçümsediği şeyleri hayallerinde taşıyor.Gerçekten o dediği şeylerin hayalini kuruyor.Hayalin büyüğü,küçüğü olmaz.Benim hayalim bana göre büyüktür ve çok güzeldir.Bunun böyle eleştirilmesi doğru değil ve eleştirmek kimseyede düşmez.Bu kadar bilgili bir insan bunu bilemiyor.

3 yıl önce

  3 Yıldız

Bu gün sizlere yazar Cihan Tuna Arslan beyin Savaşmadan Ölmek Yok kitabının yorumuyla geldim. Öncelikle bu bilgi içerek kitap için yazara teşekkür ederim. Kitap iki bölümden oluşuyor, bir bölümde insan, toplum baskısı, dayatmalar sonucu bizlerin sadece başkaları için yaşamaya zorlanarak nelee yaşadığımızı iyi bir dille anlatmış. Neden siz değil brn demeyiz? Bence ben de dersek bu dayatmalar azalacak ve herkes mutlu olacak. Diğer bölümde de toplumda ki adaletsiz yaşam şartları, eşit şartlar da çalışmaya rağmen farklı ücret neden oluyor? Neden kimse buna ses çıkarmıyor? Bence herkes bir şeyler yaparsa her şey güzel olacak. Herkese mutlu, huzurlu bir dünya dilerim.

3 yıl önce

Puan vermedi

Klasik bir kişisel gelişim kitabı. Başarılı olma yolunda engel olacak toplumsal baskıları irdeleyip, özellikle aileden ve çevreden edinilen kalıplaşmış düşünceleri kalıplaşmış sıradan cümlelerle anlatan bir kitap. Örnekler toplumun kadına ve erkeğe bakışı, cinsellik ve homofobi uzerinden tekrarlar ve bilindik ifadeler. Ergenlik dönemi okurları için ve bu tarz kitapları sevenler için tercih edilebilecek bir kitap.

3 yıl önce

  5 Yıldız

Kişisel gelişim kitapları genelde şunları yap bunları yap diye başlar ve öğütlerle devam eder. Benim bildiğim genelde bu tarz kitaplardı daha doğrusu ve gerçekten beni aşırı derecede sıktığını söyleyebilirim. Sürekli okumaktan kaçtığım bir tarz olarak kaldı aklımda. Şans eseri

3 yıl önce

  4 Yıldız

Bir solukta okunacak kitaplar vardır ya buda onlardan biri işte.Alıntı paylaşmayı sevenlerin seveceği türden.Kitabın türü olarak kişisel gelişim kitabı demek daha doğru olur.Savaşmadan ölmek yok diyor ya yazar bir umut belki savaşırız diye yazmış.Kitapta okuduğum şeyler daha önceden az çok duyduğum bildiğim şeylerdi.Savaşmayı unutmuştum,bu kitabı okuyarak içimdeki meşale yandı.Kitabın içerine girersek toplumun bireyi nasıl etkilediği davranışlarımızı nasıl yönlendirdiği hakkında güzel örnekler vermiş.Ve bize nasıl savaşmamız gerektiği hakkında tüyolar veriyor.Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az..Savaşmadan ölmek yok.Ha bu arada hayatımda bu sıralar duyduğum bir kelime var "NOTUNU AL" diye bu kitapta çıktı karşıma hayırdır inşallah.Savaşmadan ölmek yok. HÜCUM!

8 yıl önce

Puan vermedi

Tam da #cuma gününe uygun bir kitap oldu. Yoruldunuz, didindiniz ve sonuç; hâlâ sırtınızdaki yaralara rağmen işte buradasınız. Kitabın kapağına baktığımda bir komut gibi, komuta merkezinden tam yenilmek üzereyken henüz cepheye sürülmüş bir emir gibi; Savaşmadan Ölmek Yok! Bir solukta okunabilecek bir kitap. Normalde #kişiselgelişim kitaplarını cok okumam ama bu kitap vaktimi vermekten mutlu olduklarımdan. Kitap iki bölümden oluşuyor 1. Cephesinde benliğimizin toplum kısmı ,2 cephe ise sistem tabusu. Toplum sorunsalı herkesin anlayacağı şekilde kaleme alınmış. Dili genel olarak akıcı, üslubu seminer havasindaydi. Sessiz bir ortamda kendisinden kisisel bir seminer aldiginizi dusunebilirsiniz. Ele aldigi konular yuzyillar boyu pesinde suruklendigimiz konular olsa da dedigim gibi cok acik ve guzel orneklerle ele alinmis. Alıntılar; Yoksulların yemek bulabilmek için metrelerce yürüdügü, zenginlerin ise yedikleri yemekleri sindirebilnek için metrelerce yürüdüğü tuhaf bir dünyada yaşıyoruz. Ya hayallerin peşinde koşarsın ya da başkaları seni hayalleri için koşturur. Bazen öyle diplomalı insanlar görüyorum ki; içimden "bu kadar cehalet ancak eğitimle mümkün olur"diyesim geliyor.

4 yıl önce

  5 Yıldız

Kitabımızın konusu ; Toplumsal olarak doğru bilinen yanlışlar. Yıkılamayan tabular. İnsanları ötekileştirmek, tecavüz. Tecavüze sebep olan bastırılmış duygular ... Örf adet ve geleneklerin toplum üzerindeki yanlış etkileri . Bastırılmış duygular , engellenmiş hayaller... Ve bunlara karşı çıkmazsak eğer yitip giden ot gibi yaşanmış bir hayat. Bunun için en önemlisi eğitim. Tabi ama bu eğitim dışarıdan aldığımız eğitimin yanında kendimizi nasıl eğitmemiz konusunda. Kendimizi geliştirirsek ,toplumu da değiştiririz. Ama bazı insanlar var ki "Cehalet mutluluktur " felsefesini hayatlarına uygulayıp mal gelip mal gidecek türden.... Kitabı okurken kendim için yanlış düşündüğüm şeyleri farkettim. Bu açıdan mutlu oldum. O konuya bakış açım değişti. Tabi eğer bu kitabın kapağını kapattığınız zaman eğer hiç birşey yazılardan ders almamışsanız eğer tebrikler... Hayalleriniz ve hedefleriniz uğruna hayatınız için savaşmamışsınız demek ki... Hayalleriniz ve hedefleriniz olsun ... Ve önünüze konulan her bir taşı kendiniz kaldırın. O yüzden Savaşmadan ölmek yok ...

4 yıl önce